В рамките на проект “Класна стая за бъдещи активни граждани” Еразъм+, нашите първокласници и четвъртокласници в 121. СУ “Георги Измирлиев” се впуснаха в кулинарно приключение: „Моята
здравословна чиния“.
Заниманието превърна класните стаи в лаборатория за здраве, където децата откриха формулата на балансираното хранене. Като бъдещи активни европейци, те научиха, че грижата за себе си е първата стъпка
към отговорността към обществото.
Поставихме основите на здравословния начин на живот – един от ключовите приоритети на ЕС за благополучие и устойчиво бъдеще.
Интерактивният формат позволи на учениците не само да научат принципите на правилното хранене, но и да развият социални умения и критично мислене при вземането на решения за собственото си здраве. Така проектът успешно интегрира темата за личната отговорност като неразделна част от широкото понятие за
активно гражданство.
В духа на приобщаващата училищна среда, децата откриха, че здравето е споделена ценност, която ни обединява. Интерактивният формат на урока доказа, че когато учим чрез преживяване, правилата за здравословен живот се превръщат в естествен избор за малките европейци от 121. СУ, подготвяйки ги за предизвикателствата на утрешния ден с усмивка и енергия.
С тази дейност децата разбраха, че всеки правилен избор в тяхната чиния
е истинска суперсила, която им помага да растат здрави, енергични и
готови да променят света около себе си към по-добро. Така малките
стъпки към здравословното хранене днес, се превръщат в големи победи
за бъдещите активни граждани.
Споделяме с вас тази неповторима емоция, и разбира се, полезна информация за здравословното хранене, на следния линк: Класна стая за бъдещи активни граждани- „Здравословен начин на живот – моятаздравословна чиния“
